Božské plavky

Každá hledáme ty BOŽSKÉ plavky, díky kterým se všem u vody otevře pusa úžasem!!! Prostě to známe všechny a všechny řešíme tohle téma před příchodem léta…

Začátek sezóny vypadá velmi nevinně…

V březnu na nás všude vyskakují titulky „hubneme do plavek“, „do léta o 10 kilo lehčí“, „zaručený návod na sexy zadeček za 3 měsíce“,… V dubnu se začneme okukovat v zrcadle a zkoumat, do jak moc velkých rozměrů zadeček za zimu nabyl. Některé odvážné si dokonce zkoušejí loňské modely a doufají, že v nich zazáří i letos.

A nyní je květen!!! Měsíc příprav na léto, kdy šatník začíná hýřit barvami a my hledáme, ty jedinečné a božské… Začínáme se přistihovat, jak nahlížíme do výloh a přemýšlíme, jaké plavky letos zvolíme.

Moje milé, já jsem taky taková a rozhodně se přidávám mezi „hledačky“ dokonalosti. A dokonce patřím i mezi ty odvážné z vás a v dubnu si skutečně zkouším loňské letní modely před zrcadlem a testuju, zda se vejdu do kraťas a zda svoji milovanou letní sukni zapnu.

"Jedno si ale musíme ujasnit hned na začátku. V plavkách se skutečně nic neschová."

A když už se vám podaří přece jen něco málo zamaskovat, tak jakmile vlezete do vody a namočíte se, bude stejně všechno vidět! To byste se musela obléknout do neoprenu, jedině tak byste většinu špíčků zamaskovala.

Nicméně pojďme společně najít ty PLAVKY!

Díky tipům pro úspěšné oblékání se lze opticky postavu zeštíhlit a také natáhnout.

1. Cíleně odvádět pozornost na přednosti a nezakrývat nedostatky

Jedná se o moje velmi oblíbené pravidlo. Je velmi jednoduché a neuvěřitelně účinné. A přitom na něho spousta žen při oblékání se zapomíná. Nezkoušejte zamaskovat své nedostatky (většinou se vám stejně podaří pravý opak a o to víc na ně upozorníte) – ukažte své přednosti. Tato zásada platí nejen pro lov plavek, ale pro oblékání se jako takové.

Pro menší poprsí zvolte horní díl se zdobením, které dodá opticky na objemu (řasení, volán, vzory, krajka, třásně, našité korálky či ozdoby). Pomoci vám mohou samozřejmě i přímo vycpávky. Já osobně je však moc ráda nemám – nejsem to pak já a navíc (co si budeme namlouvat) neskutečně dlouho schnou.

Pro větší poprsí je nanejvýš důležitá perfektně padnoucí podprsenka s přiměřeným vyztužením – neberte to na lehkou váhu.

2. Proužky

Ano, vodorovné proužky rozšiřují. A ano, tento fakt platí i u plavek. Pokud si tedy vyloženě nepřejete nabrat optická kilečka, vyhněte se jim.

Zato svislé proužky vás vyloženě natáhnou jako špagetu. Zkuste takové plavky najít a dodejte si odvahu je nosit – přece jen v nich budete nepřehlédnutelná.

3. Vzory a barvy látky

Místa, od kterých chcete odlákat pozornost, oblečte do tmavých barev. Vzory (potisky) volte pro tato místa vyloženě jednouché. A materiál bude nejlepší matný.

Pokud se rozhodnete pro pravý opak (výrazné barvy a potisky, lesklé materiály) podaří se vám vyloženě na sebe upoutat veškerou pozornost okolí a navíc zdůrazněná místa přibudou na objemu.

4. Prodloužení nohou

Vysoce vykrojený spodní díl plavek vám opticky prodlouží nohy. Jednodílné plavky s větším vykrojením jsou také skvělou volbou. Dále vám dodají centimetry vertikální detaily (proužky či menší decentní zdobení).

5. Povolené bříško

V dnešní době jednodílné plavky nejsou vůbec „out“ – ba naopak! Jděte do nich a hledejte takové, které mají řasení, zavinování, nabírání látky či zajímavé křížení právě v oblasti bříška – nějaký ten špíček se takto schová.

Dalším skvělým tahem jsou tankini (plavky s horním dílem v podobě tílka). Anebo si můžete obléknout spodní díl plavek, který je vyšší a bříško vám stáhne (nejlepší bude, pokud bude mít mírné řasení – to se toho zamaskuje o něco více) – jen na to stahování opatrně – není to na dlouhodobé nošení.

"Plavek je na trhu nepřeberné množství a jistě ty svoje božské najdete!"

Já tedy na sebe něco málo prozradím! Letos si chci koupit jednodílné plavky. Hledám zcela klasický střih v černé barvě. Zjistila jsem, že klasika je skutečně nesmrtelná a navíc působí sexy a žensky zároveň. Přijdou mi hravé a neuvěřitelně kombinovatelné.

Holky, pokud takové najdete, okamžitě mi dejte vědět!!! Jasný?!

Jedny takové jsem měla jako dítě. Myslím, že měly na boku malou růžovou palmu, na ně jsem nosila růžové šaty se sníženým pasem a s malou mořskou vílou Ariel přes celý hrudník a pupík, k tomu jsem si obouvala černé balerínky s růživými srdíčky! Dodnes to vidím. Ani nevím, kolik mi bylo let… 8? 10??? Víc ne!

A co se týče plavek – jsem poměrně hravá. Set dvoudílných plavek již léta nenosím pospolu, ale kombinuju je. Horní díl s jiným spodním dílem. A že to kolikrát nesedí? No a co! Mně se to líbí a o tom to je!

Můj názor na to, že máme především nosit to, co se nám líbí a už druhotně se dívat na doporučení a pravidla, jsem sepsala do eBooku Sama sobě stylistkou.

Od té doby, kdy jsem se oblékala do balerínek a růžových (pink) šatů jsem ušla nějaký ten kus cesty… Ale přece jen se chci vrátit k černým plavkám. Ale balerínky obouvat už nebudu… Anebo? Kdo ví?

S láskou,
Hela

PS: Kvůli autorským právům, GDPR apod. zde nejsou uvedeny příklady pro dané typy plavek. Děkuji za pochopení! Co já mám ale zkušenosti s vyobrazenými plavky v různých časopisech a článcích – stejně se mi je nikdy nepovedlo v reálu objevit. 😉

Helena Procházková
Jsem stylistka a mojí specializací je jednoduchý šatník. Pomáhám ženám objevit jejich styl a podtrhnout tak vlastní jedinečnost. Učím je vnímat módu jinak a sestavit si šatník postavený na kombinovatelných základech. Můj příběh si přečtěte zde >> Dále jsem autorka eBooku Sama sobě stylistkou , ve kterém učím ženy vyjít vstříc změnám v šatníku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Tipy, díky kterým vám to bude slušet!
  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na Facebooku:
  • Potkáme se na Instagramu

    Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.