Konečně moře!!!… a s dětmi

Ani jsem neměla tolik času se na naši první leteckou dovolenou u moře těšit. Můj život je poslední dobou (myšleno tím několik posledních let) jeden velký frmol, který si snažím denně s vděčností uvědomovat.

Geniální nápad

„Hela a její geniální nápady“ – jedna z mnoha oblíbených hlášek mého manžela. Musím však podotknout, že sice nemám všechny propracované, ale u většiny z nich je rád, když se uskuteční.

Letět k moři byl samozřejmě jeden z mých geniálních nápadů. Moře opravdu miluji… Hory taky opravdu miluji… Můj manžel ironicky říká „Skutečně jsi nenáročná žena!“ a tak jsme si dovolenou vesele rezervovali!

Ale já si o sobě skutečně myslím, že jsem nenáročná – přece jsem spokojená všude!

No jo, ale narvat čtyřčlennou rodinu do tří kufrů, pouze dvou příručních zavazadel (více jsem nebyli schopni pobrat a přemístit na letiště) a ještě k tomu splnit váhový limit?

MISSION IMPOSSIBLE mi problesklo hlavou!

Minimalismus podle Hely

(Neberte můj seznam balení jako dogma – spíše jen jako nápad, jak se dá poskládat oblečení k moři.)

Než se stačil můj muž při balení rozkoukat, zabavila jsem pro sebe nejmenší kufr se slovy „nějak se poskládáš s těma svýma plavkama k dětem do jednoho z kufrů“ a pelášila jsem se co nejrychleji sbalit. Musím však uznat, že děti toho pro svůj komfort (a moji klidnou duši) potřebují mnohem více jak já (a to je tedy co říct)

Chudák chlap, jeho plavky, kraťasy a těch pár triček k tomu…

Sestavila jsem si plán, co opravdu nejnutnějšího potřebuji.

Nanosila jsem svoje oblíbené oblečení a boty… A začala jsem kombinovat.

Myslela jsem na to, že všechno mi musí ladit se vším a zároveň to nesmí být náročné na údržbu. Předpokládala jsem totiž, že budu muset sem tam něco „přemáchnout“ v ruce…

Tady je velmi důležité si uvědomit, že jsem jela na dovolenou s DĚTMI!!! A do Itálie… Rajčatové omáčky, upatlané ručičky a zamazané spokojené pusy od ucha k uchu byly skutečně na denním pořádku. Mýdlo pro ruční praní jsem skutečně denně využívala.

Vše jsem si poskládala na postel a přikládala k sobě, zda to ladí a tak…

Ve finále jsem si na 10 dní sbalila:

– džínovou bundu
– džínové kraťasy
– šálu a dlouhou lehkou vzdušnou modrou sukni (skvělá volba pro výlety, kdy jedním z cílů je kostel a musí se dodržet určitý dress code)
– na sport: kraťasy, legíny a tílko (ranní jóga)
– halenka na pláž
– dlouhé kalhoty
– jedny šaty (ano, byly pouze jedny, protože určitou část svého šatníku jsem si omylem zapomněla ve skříni u své rodiny v Krkonoších a tedy do odjezdu na letiště jsem je neměla šanci sbalit)
– krátká lehká sukně
– celkem 7 topů různého stylu, ale vždy se daly sladit se spodním dílem
– dvoje plavky (jak najít nej nej nej božské plavky najdete na tomto odkazu)
– 3 boty (z toho jedny žabky na pláž)
– nějakou tu kosmetiku (bez bambuckého másla nedám ani ránu, kondicionér ve spreji je podle mého na předních příčkách mezi nejlepšími vynálezy, Havlík je top, ten deodorant je fakt bombovní, stačí jen trochu líčidel! – stejně se budu potit)
– nepřeberné množství svých oblíbených náramků
– malou kabelku, plážovou tašku, brýle, knihu a tak…
– PAS!!!

Jak jsem se na ten svůj kufr s hrdostí dívala, zjistila jsem, že tam mám ještě trochu místa. To jsem skutečně netušila, že jsem ve finále taková minimalistka!!! 🙂

Místo jsem vyplnila něčím pro děti… Co jsem stejně na dovolené nevyužila…

Uvědomila jsem si, že skutečně těch věcí moc nepotřebuji… Balila jsem se hlavně prakticky – přece jen mám dva malé špiony. Více se o jiném pohledu na hromady oblečení dočtete na tomto odkazu.

Boty s podpatky zůstaly doma.

Oblečení je o vás!

Je o vaší postavě, o vašem aktuálním rozpoložení, o vašich potřebách, o vašem denním režimu, o vašich plánech, o vaší představě „být žena“, o vašich hodnotách a také o vašich případných dětech. 😀

Vysněná dovolená? To jako fakt? Jo to jako fakt!

Asi tak po dvou dnech na dovolené jsem si uvědomila, že vše zase záleží jen a pouze na mě a na mém úhlu pohledu.

Měla jsem trochu růžovou představu, jak se budeme celý den jen smát, budeme si užívat skvělého jídla, zažijeme s mužem romantické chvilky, děti si budou samy na pláži hrát a my je budeme spokojeně pozorovat z lehu na lehátku, budeme hodně spát, a tak…

No, na lehátko jsem si sem tam sedla, ale rozhodně jsem na něm neležela…

Děti se jako mávnutím kouzelného proutku rozhodně nezmění. A čas strávený s dětmi je stejně tak úžasný jako náročný.

I na dovolené je nejde vypnout.

A i na dovolené jsou jejich reakce stejné jako doma. Takže to, co s nimi doma řešíte a co třeba až tak moc neodpovídá vašim představám o nich samotných, budou dělat i u moře (či jiné dovolené).

Dokonalý den je o úhlu pohledu – a ten úhel pohledu si nastavuju jen a pouze já sama.

Svou představu jsem hodila za hlavu. Začala vnímat přítomný okamžik a přestala jsem přemýšlet nad tím, že bych „něco měla“ nebo že by daná situace „měla jinak probíhat“.

Dovolenou jsme si neuvěřitelně užili a budu na ni rozhodně ještě dlouho s úsměvem na rtech vzpomínat.

A ano, honila jsem Robinka všude možně v moři a po pláži (protože prostě neposlouchal a najel na záhadný dovolenkový režim dle svého uvážení).

A ano, Bianka stále jedla a neměla pořád dost a mermomocí si musela všechno ozkoušet rukama i v té nejsvětlejší restauraci (kterou jsem za celý život viděla), kde i dlažba byla bílá.

A tak dále… Prostě život s dvěma (milovanýma) dětma.

Ale ty jejich zářící oči, nekonečné pusinky, upřímná objetí, nadšení do každého dne u moře všechno vynahradí!!!

A že nebyla podle mých původních představ? No a co!!! Protože ve skutečnosti byla ještě lepší!!!

Pustila jsem, co odejít mělo

Čas pro sebe nebo i čas pro manžela jsem měla v době odpoledního spánku dětí. V noci jsem unaveně lehla stejně jako ony. 😀

V té době jsme chodili spolu k bazénu, k moři nebo jsem si četla… Anebo i řešila různé pracovní záležitosti.

K moři jsem si vezla sebou jedno velké přání!

Chtěla jsem tam pustit to, co již delší dobu nefungovalo, co mě u srdce tížilo, co mě stresovalo, co ze mě chvílemi dělalo někoho, kým nejsem a kým být nechci.

A tak jsem tam nechala na vlnách odejít staré a nepotřebné. Uzavřela jsem jednu dlouhou etapu svého života. Ta součást mě tížila tolik mnoho let, že to snad ani nebylo možné.

Neuvěřitelná dovolená

Je tedy asi více než jasné, že dovolená absolutně předčila má očekávání.

Jsem vděčná za mnoho ve svém životě. A na této dovolené jsem si tu vděčnost zase a opět denně hned několikrát uvědomila…

Jen namátkou moje nejsilnější vděčnosti v době dovolené…

Napsáno s láskou.

Helena Procházková
Jsem stylistka a mojí specializací je jednoduchý šatník. Pomáhám ženám objevit jejich styl a podtrhnout tak vlastní jedinečnost. Učím je vnímat módu jinak a sestavit si šatník postavený na kombinovatelných základech. Můj příběh si přečtěte zde >> Dále jsem autorka eBooku Sama sobě stylistkou , ve kterém učím ženy vyjít vstříc změnám v šatníku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Tipy, díky kterým vám to bude slušet!
  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na Facebooku:
  • Potkáme se na Instagramu

    Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.