Pruhované léto

Ještě donedávna jsem žádné námořnické triko neměla a neuvěřitelně jsem se divila, co na něm pořád všichni vidí tak úžasného… Teď se už nedivím a je mi to jasný!

Osobně po něm sáhnu ve chvíli, kdy se mi nechce nic extra vymýšlet, nestíhám, ale zároveň chci vypadat dobře, vtipně a i nadčasově. Zkrátka a dobře pro mě takové tričko představuje outfit „neměla jsem čas řešit, co si vezmu na sebe“.

Pruhované tričko se navíc řadí do šatníkového minima. Šatníkové minimum tvoří pomyslný základ pro různé varianty nakombinovaného oblečení.

Za šatníkové minimum se považují doporučované kousky většiny uznávaných stylistek. Tento pomyslný seznam byl vytvořen již před mnoha lety – jelikož se však jedná o nadčasové dílky do šatníkové skládačky, nevycházejí (a ani nevyjdou) z módy – a navíc se dají zkombinovat s různými módními výstřelky či vychytávkami v šatníku.

Šatníkové minimum či základ šatníku není rozhodně žádná nutnost (ačkoli je to tak velmi často prezentováno). Jedná se spíše o doporučení či podněty, jak si sestavit co nejjednodušší outfity.

"Každá jsme jiná a tak bude i pokaždé jiný základ naší šatní skříně."

Jistě vám hned „bliklo“ na mysl několik otázek: „Rozšiřují? Jak je to tedy s nimi? A s čím je kombinovat?“

Všechny otázky si rozebereme hezky postupně.

Kouzla s postavou

Vodorovné proužky postavu zkracují a cokoli vás zkrátí, tak vás i rozšíří – to je takové menší pravidlo (zapsat si jej za uši). Nicméně hodně záleží i na tom, jaké proužky zvolíte.

Jděte spíše do stejně silných tlustších proužků anebo do takové barevné kombinace, kde převládají silnější modré pruhy nad tenkými bílými. Tyto kombinace lichotí ze všech možných variací nejvíce.

Za uvedené typy proužků se dají schovat i nějaké ty špíčky.

S ohledem na postavu je tento kousek tedy neutrální – opticky vám sice kila přidá a ubere centrimetry na výšce, ale na druhou stranu vám schová špíčky a odvede pozornost.

Na fotce můžete vidět doporučené typy proužků.

Rukáv vám doporučuji zvolit následující: prodloužený krátký rukáv (končí těsně nad loktem), tříčtvrteční rukáv (končí pod loktem) či top bez rukávu. On totiž rukáv končící v nejširší části ruky (tj. v polovině délky mezi loktem a ramenem) v kombinaci s proužky by vám ruku opticky rozšířil.

Kombinace

Jelikož se jedná o základ šatníku, lze toto tričko kombinovat s čímkoli. Nejdůležitější je, ať se v tom cítíte skvěle vy! Jen o vás je celý šatník – vy nosíte to, co v něm je.

O vnímání módy, sestavení si šatníku a každodenním oblékání podle svého stylu jsem napsala eBook Sama sobě stylistkou.

Kombinujte pruhované triko například s:
– džíny: boyfriend (oversize džíny pánského stylu s dírami), klasika s rovnými nohavicemi (černé, bílé, modré barvy)
– džínové kraťasy
– krajková sukně
– černé či tmavě modré sako, džínová bunda, černá kožená či koženková bunda

Jako doplněk můžete zvolit i třeba perlový náhrdelník – tato kombinace se objevuje již několikátou sezónu a doteď si nejsem jistá, zda je ještě „in“ anebo „out“. Skvěle vám poslouží také tenčí náramek – nebude na sebe tolik lákat pozornost a celkový dojem outfitu jen jemně doplní.

Boty zvolte v závislosti na celkovém stylu oblečení.

Eclectic look

Jedná se o míchání vzorů – a míchání vzorů je vždy taková „vyšší dívčí“. Důležité je se držet vodící barvy – to je barva, která je společná pro oba dva vzory. Jedině tak se dá vyhrát.

Proužky se nejčastěji kombinují s květinovým motivem. Na níže uvedené fotce si můžete všimnout, že jsem zvolila vodící barvu bílou – což je nejjednodušší.

"Námořnické tričko vnímám jako takový vtipný kousek, kdy si chcete přidat pocit pohody."

A myslím si, že byste jej měla ve svém šatníku mít – jen to vyzkoušejte. Léto je tady a vtipných kousků není nikdy dost!

S láskou,
Hela

Helena Procházková
Jsem stylistka a mojí specializací je jednoduchý šatník. Pomáhám ženám objevit jejich styl a podtrhnout tak vlastní jedinečnost. Učím je vnímat módu jinak a sestavit si šatník postavený na kombinovatelných základech. Můj příběh si přečtěte zde >> Dále jsem autorka eBooku Sama sobě stylistkou , ve kterém učím ženy vyjít vstříc změnám v šatníku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Tipy, díky kterým vám to bude slušet!
  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na Facebooku:
  • Potkáme se na Instagramu